phone mail fax mobile

Tarihçe

PVC film sektöründe 1996 yılından bugüne ticari faaliyetlerini sürdürmekte olan Sanem Plastik, müşterilerine sunduğu ürün çeşitliliğini artırmak ve daha kaliteli hizmet sunabilmek amacı ile 2002 yılında kendi üretim tesislerini faaliyete geçirmiştir.

İzmir’deki iki fabrikasında üretim faaliyetlerini devam ettiren Sanem Plastik, müşteri beklentilerini ve pazar taleplerini yakından takip etmekte ve sektörün gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. 25 yıllık tecrübesini bilgi donanımı ile birleştirerek birçok sektöre PVC film çözümleri sunmaktadır.

Başarılı satış organizasyonu ve distribütör ağı ile hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda önemli bir paya sahip olması yanında her geçen gün artan üretim kapasitesi ve zengin desen çeşitliliği ile pazar payını sürekli artıran Sanem Plastik, hali hazırda 60’a yakın ülkede ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Müşterilerine her zaman daha iyisini sunma hedefi doğrultusunda kendi bünyesinde geliştirmekte olduğu teknolojik altyapıyı kullanan, kalite standartlarından taviz vermeyen ve ARGE çalışmalarına büyük önem veren Sanem Plastik, sektörün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Ayrıca sektör- üniversite işbirliğine önem veren Sanem Plastik, üniversitelerin teorik bilgilerini sektör deneyimleri ile sentezleyerek ülkesine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu kapsamda, 5746 sayılı kanun ile 2017 yılından beri Tasarım Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sanem Plastik, 2016 yılında başladığı Dekoratif PVC yüzey folyosu AR-GE çalışmalarını kısa sürede başarı ile tamamlamış ve 2017 yılında bu ürünün üretim ve satış sürecine başlamıştır.

Makina üretim altyapısı ve güçlü AR-GE birimi ile piyasanın beklentileri doğrultusunda ürün ve desen çeşitliliğini geliştirerek, dekoratif PVC yüzey folyolarını “Sanolit” markası adı altında sektörün beğenisine sunmakta ve sektörün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

LOGOMUZUN HİKAYESİ

Logo, birbirine kenetlenmiş iki elin soyut olarak sembolize edilmesi ile oluşturulmuştur. İçerdiği temel mesajlar;

  • Güven ve bağlılığın gücü,
  • Sevgi ve sadakat duygusu,
  • Dil, din ve ırk ayrımı olmaksızın farklı ülke ve kültürdeki her insana aynı değerin verilmesidir.